2017. gada TOP krāsa (1. versija)

Tā kā šobrīd esmu aizraujoša piedzīvojuma vidū, kas saistīts ar sava mājokļa iekārtošanu, tad, protams, sāku pastiprināti interesēties par interjera lietām un jaunumiem. Pinterest jau sen ir mans sens paziņa, skandināvu interjera žurnāli- mani draugi, ja tā var teikt. Blogus un rakstus internetā par interjeru sāku lasīt pamazām, bet pieaugošā tempā.

Tieši tāpat kā vairums sieviešu, manuprāt, krāsai ir ļoti liela nozīme (automašīnas krāsa svarīgāka par to, cik tā ekonomiska, kleitas krāsa būtiskāka kā tās auduma kvalitāte un tā tālāk).  Pat pirms mājas plānojuma izveides, vispirms bija skaidrs, kādā krāsā tā būs. Biju apmierināta ar iedomāto un šķita, ka esmu ļoti gudri izdomājusi. Vismaz pašai. Līdz es klejojot interneta dzīlēs uzdūros vairākiem rakstiem blogos un ziņu vietnēs par pasludināto 2017.gada krāsu.. Izrādās, tieši to, kuru biju iedomājusies lietot, iekārtojot savu māju. Nu nezinu, ko domāt – skumt par to, ka nebūšu oriģināla, vai priecāties, ka iekļaujos trendā.

Bet te nu īsi par šo septembra ziņu. Viens no krāsu zīmoliem Lielbritānijā Dulux katru gadu saaicina internacionālu komandu, kuras sastāvā ir dažādi interjera, dizaina un krāsu eksperti, lai noteiktu populārāko nākamā gada krāsu ( jāpiezīmē, ka vairāki krāsu zīmoli uzskata par nepieciešamu pasludināt nākamā gada top toņus, šoreiz par Dulux, bet citā ierakstā būs par alternatīvām versijām). Šī ikgadējā prognoze top apkopojot aktuālās tendences, kas ietekmē cilvēku dzīvi, ieskaitot interjera dizainu, arhitektūru, kā arī sociālos un ekonomiskos faktorus.  2016. gada krāsa bija “Cherished gold”, savukārt nākamo gadu ekspertuprāt triumfēs “Denim drift” jeb džinsu zilais ( šajā paletē 45 toņi, vairāk par to šeit).

Pati kompānija sniedz skaidrojumu, iekopēju 

‘Blue is the colour of life; it is the clothes we wear, the sky we gaze at and the water that revitalises us,’ say Dulux.’Blue has been, and will continue to be, a constant in every aspect of our lives. From the deepest ink blue, to the palest misty blue, this colour spans every spectrum of life; it is a royal colour, but it is also used for workers’ blue jeans.’

Domāju, viņiem galva ilgi nebija jālauza, jo zilais tonis ir klasika, kas vienmēr ir un būs pievilcīga un, ja tā padomā, pēdējā laikā patiešām vēl aktīvāk tikusi izmantota gan modē, gan interjerā.

Protams, tas viss savā ziņā ir mārketings ( lasīju arī rakstu, kurā par gada krāsu pasludināta pelēkā un par to būs citā rakstā), tāpēc šo informāciju drīzāk būtu jāuztver ideju kopumu konkrētās krāsu paletes plašākai izmantošanai.

duluxombre.jpg

akzoNobel-620x929.jpg

Avots: http://www.eclectictrends.com

Dulux-Colour-Futures-17-COTY-Bar-Denim-Drift-Borrowed-Blue-Cobalt-Night-Earl-Blue-Indigo-Shade-e1473162208687.jpg

Dulux-Colour-Futures-17-COTY-Dining-Clock-Face-Borrowed-Blue-Earl-Blue-Denim-Drift-Indigo-Shade-e1473162193131.jpg

http://www.madaboutthehouse.com

Padomi, kā labāk pielietot “Denim drift” krāsu interjerā, lasāmi šeit

 

2 thoughts on “2017. gada TOP krāsa (1. versija)”

 1. Ak šīs jaukās bildes, visiem tās patīk, bet ja nolaižas uz zemes un iedomājas kaut vai 2 mazus bērnus tur un iknedēļas slaucīšanu, spodrināšanu, ikdienas kārtošanu utml., lai tas patiešām tā izskatītos katru reizi atverot durvis ir diezgan jāpiestrādā vai arī kādam jāmaksā, kas arī ir labs un komfortabls variants. Prieks ka gada krāsa ir pelēka – būšu uz pareizā viļņa:)

  Like

  1. Saprotams! Bet šoreiz un turpmāk iedvesmai būs-būs tās skaistas bildes, jo citādi jau iedvesma neatnāks, ja skatīsies tikai uz kaķa apskrāpētu dīvānu:)
   p.s.viss no pieredzes- saku kā cilvēks ar Ģimenes karti kabatā:)
   p.s.1. pelēkā ir arī viena no manām favorītēm, par to varētu arī tapt kāds raksts!

   Liked by 1 person

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s