Gada krāsa 2017. ( 2.versija)

Manu blogu iesāku ar ierakstu par zīmola “Dulux” paziņojumu, kurš pareģoja “Denim drift” jeb džinsu zilā nākšanu modē nākamajā gadā. Ne tikai viņi, bet arī vairākas citas krāsu kompānijas, gada nogalei tuvojoties, pasludina savu versiju par nākamā gada populārāko krāsu. Savā ziņā pat interesanti, ko no visas krāsu paletes izceļ, un kā savu izvēli pamato krāsu ražotāji. Tā kā katrs nosauc savu krāsu, tad acīmredzot atliek informāciju pieņemt zināšanai un izmantot, kad nepieciešams, pēc sava prāta.

Lai nu kā, uzņēmums ar 150 gadus vecu vēsturi “Sherwin-Williams” par savu 2017. gada krāsu nosaucis “Poised Taupe” jeb pelēkbrūno. Skaidrojums šādai izvēlei ir tāds, ka viņuprāt pieaugoša ir sabiedrības interese par skaistiem neitrāliem toņiem, kuros būtu apvienotas gan siltās, gan aukstās krāsu nianses. “Poised Taupe” ir krāsa, kas ir kaut kur pa vidu starp brūnu un pelēku. Šajā krāsā apvienots pelēkā neitrālums kopā ar brūnā silto raksturu, līdz ar to pelēkajai krāsai pārejot tādā kā jaunā līmenī ( tā bijusi aktuāla pēdējos piecus gadus).

Krāsa ir vidēji piesātināta, to ieteicams kombinēt kopā ar kādu akcenta krāsu- baltu, melnu, sinepju, citrona un kukurūzas dzeltenu, indigo vai džinsu zilo, džungļu zaļo. Tā atgādina dabu un dabas veltes, kokus, asociējas ar mājīgumu un harmoniju, tādēļ zemāk skaista sēņu bilde, jo tā, manuprāt, lieliski atklāj pelēkbrūnā nianses.

d8359a373230461599c28a62c714706c.jpg

Šī gada rudenī labi zināmais zīmols “H&M” prezentēja savu jauno kolekciju, kurā ir daudz tekstila zilā un pelēkā krāsā. Un te manāms arī jaunais aktuālais pelēkbrūnais tonis. Fotoattēlā pelēko nokrāsu tik daudz, ka kopskats liekas teju gleznieciski skaists!

9586_27_srgb_300dpi-640x906

http://inredningshjalpen.com

Pētot attēlus internetā, secināju, cik pelēkbrūnā krāsa tomēr ir salīdzinoši maz izmantota, un nepelnīti, jo tiešām lieliski izskatās, piemēram, mēbelēs, interjera priekšmetos vai uz sienas. Tieši tāpēc arī nolēmu par šo gada krāsu veikt ierakstu, jo šis ir tonis, kuram vērts pievērst uzmanību! Laikam gan grūti iedomāties šādā krāsā visu telpu, taču man tiešām patīk  krāsu kombinācija zemāk-vannas istabā balts, papildināts ar pelēkbrūno.

white-bathroom-with-sherwin-williams-poised-taupe-vanity-cabinets-min.png

Sabiedriskajā interjerā pelēkbrūnās mīkstās mēbeles izskatās eleganti, tajā pašā laikā nepretenciozi un mājīgi. Laba saderība ar balto un melno krāsu, kā arī koku.

restaurant-with-taupe-booths-sherwin-williams-poised-taupe-min.png

Arī virtuvē šī krāsa labi iederas, jo ir neuzkrītoša un praktiska.

c64ac813214ce1cb6e47bba62f7803b7.jpg

6c5f9c977b99ac7491e4b20953209b3d.jpg

Šeit uzskatāms paraugs ar veiksmīgākajām krāsu kombinācijām!

7fae1ad1972b06147b6ada178b63e76a.jpg

Paralēli krāsu ražotājiem Sherwin-Williams un Delux, arī citas kompānijas paziņojušas par savām prognozēm, pieminēšu divas. Olympic pasludinātā krāsa ir Cloudberry ( ceriņu nokrāsa), Glidden—Byzantine Blue ( zilā, pelēkā apvienojums). Ja interesē, var apskatīt šeit. Arī mums pazīstamāks zīmols- Pantone, nācis klajā ar savu vēsti, viņu krāsa nākamgad būs Kalē ( jā, tas pats Kalē kāposts:)). Par Pantone zaļo un citām krāsām vairāk šajā rakstā.

Skatoties un vērtējot kopējās krāsu tendences, secināms, ka aktuālie krāsu toņi top siltāki un spilgtāki kā iepriekš (protams, saglabājot mērenību, tie nav pavisam koši).  Savukārt maigākās krāsas virzīsies uz vintage tipa pasteļu pusi, aktuālākiem kļūstot, piemēram, 70.-to gadu sinepju brūnam, terakotas, kliņģerīšu oranžajam tonim.

Zemāk manis piemeklētas lietas interjeram aktuālajā pelēkbrūnajā krāsu gammā!

Zara home spilvens, paklājs no Mūzas istaba, dīvāns Dekoera, lina gultasveļa un mežģīņu galda celiņš H&M.

5011008807_1_1_3.jpg 630x9999px-vero2.jpg

hmprod3.jpg hmprod.jpg

e2a4ee5934.jpg

Avots: http://conceptsandcolorways.com

http://www.apartmenttherapy.com

http://www.elledecor.com

http://www.nola.com

http://www.sherwin-williams.com

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s