Atpakaļ pie dabas

Savā ziņā šo ierakstu var uzskatīt par iepriekšējā raksta turpinājumu, jo, piedāvājot versijas par aktuālās zaļās krāsas ieviešanu interjerā, nemanot nonācu līdz citai tēmai, par kuru nolēmu uzrakstīt atsevišķi. Diezgan pamanāms ir tas, ka interjeros ir jūtama dabas  un tās elementu klātbūtne, līdz ar to aktuāli ir izmantot dzīvos augus, kā arī augu, ziedu rakstus interjerā un interjera priekšmetos. Protams, arī dabīgie materiāli- koks, akmens, marmors, lins, grezno mūsdienu mājokli un tiek pielietoti dažādos veidos, bet šoreiz ne par to.

Izskatās, ka mūsdienu pasaulē, cilvēkam esot diezgan atkarīgam no tehnikas iekārtām- datora, telefona, platekrāna televizora, ikdienā izmantojot dažādas tehnoloģijas, tomēr ir alkas pēc dabas klātbūtnes. Tas ir veids, kā atpūsties un relaksēties, aizmukt no  saspringtā ritma darba dzīvē, tāpēc nav brīnums, ka arvien vairāk dabas motīvu un dzīvo istabas augu tiešā vai netiešā veidā ienāk pilsētnieku mājokļos.

Istabas augi

Gandrīz jebkurā interjerā, kas šobrīd tiek veidots, liela loma tiek atvēlēta istabas augiem. Man tik ļoti simpatizējošais skandināvu stils, kura pamatkrāsas ir visu nokrāsu pelēkie, balts un melns, būtu pavisam vēss un sterils, ja interjeros netiktu bagātīgi izmantoti istabas augi, kas piešķir mājīgumu, iedod neuzkrītošu, bet tomēr atsvaidzinošu papildu krāsu akcentu.

5679137.jpg

Foto: http://www.esny.se

Jāsaka pat tā, istabas augi  jau sen pārkāpuši viesistabas slieksni, tie atrodas visdažādākajās vietās gan virtuves plauktos, gan vannas un guļamistabās.

Web05-565x376.jpg

Foto: http://www.scandinavian-homes.se

a11-565x847.jpg

Foto: http://www.scandinavian-homes.se

Šajā guļamistabā naktskapīšu vietā novietoti mazi galdiņi, uz kuriem atrodas augi podos- to lapu zaļums veido saspēli ar istabas griestu lampas apaļajām stikla bumbām.

a22-565x376.jpg

Foto: http://www.scandinavian-homes.se

Milzīgi puķu podi atraduši savu vietu uz grāmatu plaukta.

PB_elle_ninaisraelsson_2014_0063_670.jpg

Foto: http://www.petrabindel.com

Nez ko teiktu klavierskaņotājs, kurš pirms kāda laika pie mums viesojoties aicināja klavieres turēt vietā, kur tās neciestu no temperatūras svārstībām…Diez ko pareizi tas pret instrumentu visticamāk nav, bet šajā gadījumā klavieres, domājams, ne tik daudz darbojas kā mūzikas instruments, bet atrodas  interjera priekšmeta lomā, apaugušas ar lieliem un maziem augiem podos.

uj3.jpg

Foto: http://www.sfgirlbybay.com

Šajā vannas istabā , manuprāt, ikdienas higiēnas rituāliem vienkārši nav vietas, te var tikai uzmanīgi iekāpt vannā un nekustoties lasīt kādu grāmatu, piemēram, par dārzkopību…Bet doma ir skaidra- arī vannas istaba ir telpa, kur ienākt istabas augiem. Galvenais, izvēlēties atbilstošus augus, kuriem šāda telpa patīk.

Plant-filled-bathroom.jpg

Foto:http://www.decoist.com

Apartamentos Bali, Indonēzijā, džungļi šķietami burtiski ienākuši telpā, nojaucot robežas starp vannas istabu un ārtelpu. Neparastas sajūtas, apmeklējot vannas istabu, garantētas!

design-4-corners_villa-coco-9.jpg

Foto:http://www.design4corners.com

Dabas motīvi interjera priekšmetos un mēbelēs

Dabas klātbūtne, protams, jūtama arī pašos interjera priekšmetos, mēbelēs, mājas tekstilā. Tiek izmantoti gan raksti, gan krāsas un faktūras, kas atspoguļotu dabā satopamo. Koka dēlīšu siena, ādas krēsls, istabas augi un palmu lapu iedvesmots gultas veļas komplekts veido ideālu kombināciju mājīgai guļamistabai.

Home Republic Si Lanna Quilt Cover Set-2.jpg

Foto: https://www.adairs.com.au

Šobrīd aktuālas ir ne tikai palmas un to lapas, bet arī ananāsi, kuru interesantā forma parādās gan lampās, gan mājas tekstila apdrukās un traukos.

5653597.jpg

Foto: http://www.esny.se

Jau pirms gada zīmols “H&M” laida klajā savu kolekciju Urban Jungle, kurā zaļos pasteļa toņos ieturēts vannas istabas un tās interjera priekšmetu un tekstila dizains. Aiz šāda vannas aizkara sajūta varētu būt tiešām kā dušojoties kaut kur brīvā dabā!

6AZ_0087_052R.jpg

Foto: https://happyinteriorblog.com

Kā jau iepriekš minēju, palmas ir aktualitāte, tāpat flamingo. Ziedu raksti, domājams, vienmēr ir un būs pieprasīti. Šeit kičīgs mazs skapis ar krāšņu apdruku.

the-esmeralda-round-chair-8726.jpg

Foto: http://www.miafleur.com

Dabas motīvi sienas tapešu rakstos

Dabas motīvi, augu raksti, dzīvnieku un putnu tēli plaši tiek izmantoti tapetēs. Tā var akcentēt gan vienu sienu, gan veselu telpu. Tapete zemāk esošajā vannas istabā dod tik spēcīgu efektu, ka ir sajūta, ka dabas mežonīgums ir tepat blakus.

70748a89d44b630cf643d301db05f7f7.jpg

Foto:http://www.design4corners.com

Tropiski raksti veido izsmalcinātu un košu interjera akcentu, ļauj iedomāties, ka atrodies vietā, kas patiesībā ir pavisam tālu.

95ecca50f4b7a0c31b1c0e4ac8090970.jpg

https://www.grahambrown.com

Tapete ar putniem ir abs variants, kā padarīt interesantu bērnistabas sienu.

a91f06bbd0f30e006471d6de6008d8b5.jpg

Foto: https://www.sanderson-uk.com

Dabas iedvesmots interjers

Dabas tēmai var veltīt arī kādas telpas stūri, izvietojot vienkopus stilistiski līdzīgus foto attēlus vai zīmējumus, kā arī zaļos augus. Papildinot visu ar mīkstiem krēsliem, tagad tik aktuālajiem rupja adījuma tekstila izstrādājumiem, vieta atgādina oāzi, kur laiski baudīt pēcpusdienu. Un zaļo tēju.

Furniture & Home Furnishings.jpg

Sabiedriskas telpas bieži vien ir tā vieta, kur atļauties daudz vairāk kā privātajās mājās, kur nereti cilvēkus māc bažas, kā varēs sadzīvot ar konkrētajām izvēlēm ikdienā. Šajos sabiedriskajos interjeros dabas motīvi izmantoti plašā amplitūdā, bez bailēm no tā, ka būs pārāk raibi un koši. Austeru bārs Sanfrancisko vienkārši spridzina ar krāsām, rakstiem, izmantotajiem materiāliem! Ticu, ka austeres te garšo neaizmirstami.

WTT2-1.jpg

http://www.sfgirlbybay.com

Arī bārs Amsterdamā  Botanique ir apmeklējuma vērts- ja kādreiz būs izdevība nokļūt šajā pilsētā, noteikti došos iedzert glāzi Mohito.

wtt5-1.jpg

http://www.barbotanique.nl/nl/gallery.html

Restorāns Parīzē piedāvā franču tradicionālos ēdienus un ne tikai-bārs šķiet paslēpies mežā.

le-coucou_bar-day_2016_medres_ditte-isager-5-w640h480.jpg

Foto:http://www.lecoucou.com, MEDRES DITTE-ISAGER

Dabas iedvesmotas lietas atrodamas arī veikalos, te dažas no tām:

Krēsls Stockholm, IKEA

stockholm-high-back-armchair-mosta-green__0181253_pe332926_s4.jpg

Woood Krēsls Peacock, Dekoera

d530ce8059.jpg

Krēsla rāmis Papasan, The Pier

1g8u2c8mekkks84wwgk00ocwckk8w8skckoc8swo8g8g0wc4g0.jpg

H&M, burka un paliktnis

hmprod.jpg hmprod2.jpg

Porcelāna bļoda ar zariņu, Zara home

2314211250_2_2_3.jpg

Foto:http://www.thedesignchaser.comhttps://www.adairs.com.au

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s