Septiņreiz nomēri pirms griez!

Ir pagājuši pāris mēnešu, kopš uzsākām mājas celtniecības procesu, secināju, ka ir laiks padalīties ar gūtajām atziņām par šo pirmo posmu. Pirmais temats, par ko rakstīšu, ir mājas plānošana! Kas būtu tas, ko jāņem vērā?

Atceros, kā vairāk pirms gada mūsu ģimene ar lielu entuziasmu ķērās pie mājas plāna radīšanas, visupirms internetā iepazīstoties ar dažnedažādajiem tur sastopamajiem piemēriem. Secinājām, ka ASV esošās māju plāni mūsu dzīvesveidam nav atbilstoši, vistuvākie šķita Skandināvu koka māju varianti. Lai vai kā, bijām pavisam droši, ka zinām labi, ko un kā vēlamies. Bijām sagatavojušies, arhitektam tika dots uzdevums, minot detaļas par to, kā rīt mūsu ikdiena un kā mēs iedomājamies savu māju.

Neskatoties uz to, jāsecina, ka jau šobrīd ir lietas, kurām pievērstu lielāku uzmanību vai darītu citādi. Tālāk sekos ieteikumi, kas varētu noderēt mājas tapšanas sākotnējā fāzē, kad notiek telpu plānošana (ar nosacījumu, ja ir iespējas pašiem ietekmēt mājas apjomu).

  1. Izrunājiet ģimenē, kādas vēlmes un vajadzības katram ir (piemēram, vai nepieciešama veļas telpa un garāža, kurā stāvā plānot guļamistabu, cik bērnistabas nepieciešamas utt.) Daudz jautājumu sekos, bet tos visus vajag izrunāt uzreiz un galvenais- vienoties!
  2. Izveidojiet sarakstu, savas vajadzības formulējiet rakstiski, akcentējiet svarīgāko.
  3. Ja ir vēlme izmantot esošās mēbeles, nomēriet tās un ierakstiet sarakstā, minot to iespējamās atrašanās vietas, jo tas var ietekmēt arī mājokļa plānu!
  4. Ejiet ciemos! Izpētiet  mājokļus, kas jums patīk,  seciniet, kas jums nepatīk, uzdodiet jautājumus saimniekiem, tā ir ļoti vērtīga informācija ( kad vaicāju, ko jūs darītu citādi, ja visu sāktu no sākuma, dažas atbildes mani pašu uzvedināja uz pārdomām).
  5. Lasiet, uzziniet, pētiet! Lieti noderēs plašās interneta āres, houzz.com, pinterest.com, interjera žurnāli, blogi. Tas viss palīdzēs jums atrast savu stilu, kā arī attīstīt stila izjūtu. Jo vairāk informācijas jūs uzņemsiet sevī, jo labāk. Paveriet sev jaunus apvāršņus, jo palikt vietējo veikalu piedāvājuma līmenī ir vienkārši un ērti, bet negarantē pašu labāko rezultātu.
  6. Gūstiet iespaidus, konsultējieties ar citiem, ņemiet vērā arhitekta padomus, tomēr- pieņemiet lēmumus paši, jo tikai jūs ziniet vislabāk savas ģimenes vajadzības un ieradumus. Turklāt jāņem vērā, ka mēs esam tik dažādi un mums katram ir savs komforta līmenis- kas vienam der, otram ne!
  7. Kad esiet tikuši līdz mājas plāna izvērtējumam, uzmanīgi izskatiet to un vairākas reizes. Varbūt pat dodiet sev laiku vairāku nedēļu garumā, lai par to padomātu. Paņemiet mērlenti un pārbaudiet būtiskākos lielumus, piemēram, vai arhitekta plānotie centimetri koridorim jums tiešām liekas atbilstoši. Mēģiniet iztēloties jūsu ikdienas gaitas, kā jūs pārvietosieties mājā, kur un ko novietosiet, kā pavadīsiet laiku.
  8. Paskatieties uz visu savu iedzīvi no malas, izvērtējiet, kur un kā izvietosiet mantas! Kur noliksiet veco bufeti, vai tiešām ērti būs gatavot ēdienu pie loga un vai trīsvietīgam dīvānam atradīsies vieta viesistabā? Tās visas var šķist nianses, bet tas var būt kādā brīdī izšķiroši. Piemēram, var izrādīties, ka nav sienas, kur pakarināt gleznu vai vietas, kur novietot klavieres!
  9. Esiet gatavi, ka no jums gaidīs lēmumus visu laiku. Mājai var būt tikai pirmā stāva sienas, bet jums jau tagad būs jāatbild uz jautājumu, kāda veida aizkarus karināsiet telpās ( tas mūsu gadījumā ietekmēja logu augstumu) un precīzi, kur tiks liktas grīdas flīzes. Jautājums aiz jautājuma liek secināt, ka plānam uz papīra un galvā jābūt perfektā kārtībā.

Veiksmīgi!:)

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s