Skaistums, kas nenoveco

Jāsāk ar atzīšanos- man ir vājība uz mājokļiem, kas atrodas vecos namos, jo tiem piemīt neatkārtojams šarms un atmosfēra. Šādu vidi iekārtot ir gan viegli, gan grūti vienlaikus- jo  ar seno mantojumu jārēķinās. No otras puses, tas ir brīnišķīgs un vērtīgs fons, pamats, uz  kura būvēt pārējo interjeru. Turklāt, pavisam jaunu telpu iekārtot arī nav nemaz tik viegli, iekārtojot mājokli jāsāk kā rakstot tekstu uz baltas lapas.

Šis Gēteborgas dzīvoklis atrodas ēkā, kas celta 1886.gadā, nu piedzīvojis renovāciju- atjaunotas gan grīdas, gan griestu rotājumi, gan logi, pat dzīvokļa sienu tonis saskaņots ar iestādi, kas atbild par pilsētas vēsturisko mantojumu. Šobrīd platība ir  98 km2, dzīvoklis sastāv no 3 istabām, virtuves ar balkonu un vannas istabas.

Dzīvokļa galvenais trumpis, protams, ir vēsturiskais mantojums- plašās durvju ailes ar dubultajām durvīm, lielie logi, augstie griesti ar rotājumiem, skaistais koka parkets, kas patiesībā nav fons, bet darbojas pats par sevi, interjera priekšmetus, mēbeles atstājot otrā plānā. Šajā situācijā vide ar savu vēsturisko auru vien tiek papildināta ar atbilstoši pieskaņotām lietām. Iekārtojums šķietami netiecas uz perfekciju, līdz ar to kopējais iespaids veidojas mājīgs un atbrīvots, taču bagātināts ar pāris oriģinālām detaļām.

4IMR0P3IIBVSAP6H.jpg

Viesistabas akcents ir retro samta dīvāns, aiz tā uz sienas kompozīcijā izvietoti mākslas darbi, daži no tiem vienkārši nolikti arī uz grīdas. Istabā ir arī tā saucamā “dienas gulta” (day bed), kas piešķir relaksētu noskaņu. Iekārtojumā izmantoti daudz un dažādu tekstūru spilvenu un segu, kas padara telpu mājīgu. Telpaugi savukārt atsvaidzina telpu ar savu zaļumu.

4IMR0PMEQBVSAP8T.jpg

Ēdamzonā novietots galds, kura centru iezīmē lielā baltā dizaina lampa.

4IMR0RJP2BVSAPFE.jpg

4IMR0PRCEBVSAP9G.jpg

4IMR10AUKBVSAQ1D.jpg

Virtuves mēbeles ir ieturēta klasiskā stilā- pelēkas spīdīgas metro flīzes komibētas ar baltām matētām fasādēm. Šīs telpas lielais pluss ir balkons- tas dod gan gaismu, gan iespēju maltīti ieturēt arī ārā!4IMR0VBC8BVSAPUE.jpg

4IMR0SA2KBVSAPH7.jpg

Pārējā dzīvoklī sienas ir gaiši pelēkā nokrāsā, savukārt guļamistabas piparmētru zaļais ir neparasta un drosmīga izvēle- tas ir uzmundrinošs un atsvaidzinošs. Gultas galvgali burtiski grezno vairāku spoguļu siena- tā ir ideja, ko vērts atcerēties!

4IMR0SUDMBVSAPJJ.jpg

Ja tev ir skaistas cepures, tās nav jāslēpj skapī- šeit tās izliktas kompozīcijā pie sienas. Darbojas gan kā dekors, gan ērti! Interesantais sienu tonis un spoguļi, cepures kā sienas dekors padara šo guļamistabu neatkārtojamu un oriģinālu.4IMR0TD1GBVSAPLH.jpg

Avots, foto: http://www.lundin.se

Dzīvokļa stilā šādas lietas:

Lampa Vita Eos, Lampunams

573952_1.jpg

Krēsls Candy ēdamistabai Furny

Screen Shot 2016-11-02 at 12.53.04.png

Skapītis priekšnamam Hemnes, Ikea

hemnes-shoe-cabinet-with-2-compartments-white__0105251_pe252353_s4.jpg

kažokādas sega un adīta sega, “H&M”

hmprod.jpghmprod2.jpg

 

 

 

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s